Psy posiadające w swoim domu klatki posiadają swoją przestrzeń. Jest to przede wszystkim miejsce ich wypoczynku i snu. Nie wolno kojarzyć klatki z karą dla psa. Miejsce to daje im bezpieczeństwo i schronienie (np. przed natarczywością małych dzieci).
Pies powinien być starannie przygotowany do polubienia klatki poprzez trening klatkowy. Jest to forma oswojenia psa z jego nowym miejscem.

Kennel jest to klatka dla psów, która służy zarówno do przewożenia psa, może być jego legowiskiem w nowych miejscach w czasie podróży, ale także jest miejscem psa  w domu. Kennel może być ażurowy lub pełny, z metalu lub materiałowy. Zawsze musi być dostosowany do wielkości danego psa.

Od momentu kiedy pies skończył 6 miesięcy, może rozpocząć szkolenia bez względu na to, czy uczęszczał na zajęcia dla szczeniaczków, czy też nie. Jest to najlepszy moment, aby uczyć psa reguł wspólnego życia. To moment, kiedy pies nie przyswoił sobie jeszcze stałych nawyków, a łatwiej jest uczyć pożądanych zachowań niż eliminować niepożądane.

Przed przystąpieniem do szkolenia grupowego z psem z tzw.”ras agresywnych” wymagana jest konsultacja indywidualna.

 

Osoba niepełnoletnia może brać udział w szkoleniu, jednak na zajęcia powinna przychodzić z dorosłym opiekunem.

 

Szkolenia grupowe odbywają się w cyklu 8 spotkań po 60 minut, zwykle raz w tygodniu. Dni tygodnia są stale, ale do ustalenia – mogą być to dni powszednie lub weekendy.
Spotkania indywidualne dostosowane są do potrzeb psa i możliwości właściciela.

Strona 1 z 2
Zapraszamy do kontaktu
1000 znaków pozostało