Wydrukuj tę stronę

Socjalizacja po adopcji

Spotkania dla właścicieli psów, którzy zastanawiają się, jak pomóc swojemu nowemu przyjacielowi odnaleźć się w nowym domu.

Wzrost wrażliwości ludzi na psi los przejawia się poprzez adopcje. Wspaniali ludzie, którzy decydują się na dzielenie życia z psem po przejściach, mogą jednak spotkać się z różnymi niepożądanymi zachowaniami psiaka. Jak pomóc psu uwierzyć, że tym razem ten nowy dom będzie już na zawsze? Co może zrobić nowy opiekun, aby stworzyć poczucie bezpieczeństwa? Jak postępować, kiedy po kilku dniach smutny pies okazuje się łobuzem? Celem spotkań będzie ułatwienie psu odnalezienia się w nowym otoczeniu i zbudowanie zaufania do nowej rodziny.

Nowy dom to trudna sytuacja dla psa, który wcześniej był w schronisku. Aby pomóc mu zadomowić się i oswoić z nową sytuacją - należy stworzyć warunki, w których poczuje się bezpiecznie.
Spotkania socjalizacyjne dla psów po adopcji dają możliwość prawidłowej adaptacji w nowym dla psa środowisku oraz pozwalają na znalezienie optymalnych rozwiązań w przypadku pojawienia się jakiś problemów.

Każdy pies zasługuje na swój szczęśliwy los, ponieważ każdy pies jest wyjątkowy!